Te ilustracje mówią całą gorzką prawdę o naszym świecie. Czas ściągnąć różowe okulary, bo bez opamiętania czeka nas smutna przyszłość

Coraz większa przepaść społeczna między ludźmi

Podczas gdy jedni głodują koczując na ulicach, to drudzy trwonią pieniądze na niepotrzebne gadżety i bezsensowne rozrywki. Co gorsza, ludzie zamożni coraz rzadziej dostrzegają otaczającą ich biedę. Osoby pokrzywdzone przez los traktują przedmiotowo, jak osobliwą atrakcję i chcą się z nią sfotografować, by później pokazać w internecie, że są „lepsi” od innych. To się nazywa upadek moralny.

 

Uzależnienie od gadżetów

Co chwila na rynku pojawiają się nowe gadżety czy wynalazki, na punkcie których świat zaczyna szaleć. Pozornie ich celem jest dostarczenie rozrywki, ale w rzeczywistości przedmioty te, mają być maszynką do zarabiania pieniędzy. Mody na poszczególne gadżety nie raz są sztucznie kreowane, by podwyższyć sprzedaż i uzależnić od nich jak największą część społeczeństwa.

 

Wojna to biznes

Ludzie od zawsze siłą walczyli o swoje racje, dlatego przemysł wojenny ma się dziś doskonale. Obecnie wiele konfliktów jest specjalnie podsycanych, bo prowadzenie działań zbrojnych jest bardzo kosztowne, a zatem producenci sprzętu wojskowego, broni i amunicji zarabiają krocie ma wzajemnym zabijaniu się ludzi. Dodatkowo zbrodnia napędza zbrodnię i  biznes ma się świetnie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mediamag.am


Reply