Rodzice płacą 200 tysięcy złotych za idealną opiekunkę dla swoich dzieci. Jest jednak jeden haczyk…

Wybór niani dla pociechy nigdy nie jest łatwy.

Ciężko oddać w obce ręce największy skarb, który posiadamy. Chcemy, aby był to ktoś odpowiedzialny, zaradny, mądry, sumienny, opiekuńczy i kochający. Bardzo ważne jest również doświadczenie i referencję kandydatki. Nie chcemy przecież, aby osoba bez praktyki z maluchami eksperymentowała na naszym dziecku.

Dzisiejsi rodzice mają coraz większe oczekiwania odnośnie niań. Niektórzy chcą, aby opiekunka oprócz opiekowania się dziećmi, uczyła ich języków obcych czy gotowała wegański dania. Niektórzy wpadają na jeszcze inne pomysły i życzą sobie, aby osoba, która zajmuje się ich pociechami, przebierała się w bajkowe postacie.

Jedna z rodzin z Hertfordshire w Wielkiej Brytanii zamieściła niedawno interesujące ogłoszenie. Poinformowali, że poszukują niani dla swoich bliźniaczek, jednak musi być to ktoś wyjątkowy. Zaznaczyli, że kobieta powinna co miesiąc przychodzić do pracy w innym stroju księżniczki Disneya.

Ja i mój mąż poszukujemy niani w niepełnym wymiarze godzin, aby opiekowała się naszymi bliźniaczkami w ciągu dnia. Chcemy, aby ta osoba co miesiąc przebierała się w inną księżniczkę Disneya.

Podobnie jak większość pięcioletnich dziewczynek, również i nasze córeczki mają obsesję na punkcie Disneya i uważamy, że byłby to najlepszy sposób na przekazanie im pewnych wartości.

Doskonale wiemy, że nie jest to normalna prośba o nianię, jednak uważamy, że byłby to świetny sposób, aby nauczyć nasze dziewczęta takich rzeczy jak determinacja, nieustraszoność i ambicja ze strony silnych, a zarazem wiarygodnych kobiecych wzorców takich jak Księżniczka Tiana, Księżniczka Anna, Bella i Kopciuszek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply