13 błędów, które odstraszają od ciebie ludzi i psują dobre pierwsze wrażenie

Brak hobby i zainteresowań

Pasja, coś o czym potrafisz opowiadać z radością, sprawia, że jesteś interesującą osobą. Pokazanie, że jesteś osobą, która potrafi się realizować i rozumie, że każdy powinien mieć czas dla siebie, jest dla drugiej strony sygnałem, żeby nie bać się toksycznego związku i kontroli.

Niedbanie o higienę

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pocą się, a nie raz w stresie jeszcze intensywniej. Dlatego należy dbać o higienę osobistą. Kiedy nie wystarczają kosmetyki z drogerii, czas udać się do specjalisty, bo nieprzyjemny pot czy zapach z ust może być oznaką choroby. Człowiek często nie czuje swojego zapachu, ale reakcja innych, szybko pokazuje, że coś jest nie tak.

Niedbanie o maniery

Kiedy z kimś się spotykasz, zwłaszcza pierwszy raz, okaż mu swoje zainteresowanie. Nie odbieraj telefonów, nie fotografuj dania, aż wystygnie czy pamiętaj, o manierach przy stole. Kiedy ktoś je jak świnka, mlaszcząc i chrumkając, nie ma szans na drugą randkę. Podobnie, jeśli osoba towarzysząca poczuje się zaniedbana i pomijana.

Brak pewności siebie

Pierwsze spotkanie to uścisk dłoni, czasem zamienionych kilka zdań. A to wystarczy, by zostać zapamiętanym. Staraj się być osobą pewną siebie, mówić spokojnie i pewnie. Nie przesadzaj z przechwałkami, żeby nie wyjść na bufona. Jednak warto pokazać, że ma się swoje zdanie i potrafi się go bronić.

Lenistwo

Lenistwo nie jest dobrze widziane przez innych. Każdemu zdarza się dzień, że nic mu się nie chce. Jednak jeśli nie dbasz o siebie, swoje otoczenie, a twoim ulubiony zajęciem jest wylegiwanie się na kanapie, to nie licz, że w oczach innych będziesz interesującą osobą, z którą ktoś będzie chciał się spotykać.

Brak znajomych i przyjaciół

Brak przyjaciół odstrasza innych. Osoby, które mają ich sporo, wydają się ciekawsze, bardziej atrakcyjne. Poza tym, kiedy spotykasz się z przyjaciółmi, jesteś nie tylko szczęśliwszy, ale też masz więcej okazji do rozmów, poznawania nowych ludzi.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply