Myślała, że wie o swoim mężu wszystko. Wpadła w furię, gdy pewnego dnia usłyszała, co powtarza ich papuga!

Mnóstwo fanów ptaków marzy o posiadaniu papugi, która będzie umieć mówić.

Przychodzą do sklepów zoologicznych i proszą o inteligentny gatunek, będący w stanie umiejętnie naśladować mowę ludzką. Teoretycznie niemal każdą papugę można tego nauczyć, jednak do tych najbardziej gadatliwych należą afrykańskie papugi żako, amazonki, ary oraz kakadu. Najzdolniejsze ptaki mogą zapamiętać nawet kilkaset słów. Potrafią również formować pełne zdania i wiązać je z konkretnymi sytuacjami.

parrot

Ucząc ich ludzkiej mowy, trzeba mieć na uwadze, że z łatwością przyswajają wszelkie wulgaryzmy i są mało dyskretne. Gdy tylko nadarzy się okazja, opowiedzą wszystkim, jak odnosiłeś się do żony czy dzieci. Zdarza się, że stawiają właścicieli w kłopotliwym położeniu i powtarzają innym to, czego absolutnie nie powinny. Kupując inteligentnego ptaka, warto o tym wiedzieć, aby później nie żałować, że się go nabyło.

O tym, że papugi to bardzo bystre zwierzęta zapomniał pewien mężczyzna z Kuwejtu. Ptak zdradził jego największą tajemnicę! Przejdź na drugą stronę, aby dowiedzieć się, o co chodziło.

amazon-parrot

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : metro.co.uk, mirror.co.uk, boredomtherapy.com

Reply