Używasz telefonu komórkowego tuż przed zaśnięciem? Poznaj powody, dla których nie powinno się tego robić!

Wiemy doskonale, jak szkodliwe dla naszego wzroku może być słońce, więc w gorące słoneczne dni chronimy oczy, używając okularów przeciwsłonecznych.

Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że istnieje dużo bardziej realne w dzisiejszych czasach zagrożenie. Są to ekrany używanych przez nas każdego dnia urządzeń elektronicznych. Badania potwierdzają, że ponad 60% dorosłych spędza więcej niż 6 godzin przed ekranem komputera, tabletu, smartphone’a czy telewizora, w tym czasie narażając się na działanie tzw. światła niebieskiego.


A światło niebieskie, zwłaszcza jeżeli oddziałuje na nasz organizm przez dłuższy czas, wykazuje negatywny wpływ na zdrowie. I chociaż najbardziej narażone są oczy, nie tylko one cierpią, jeżeli nadużywamy urządzeń mobilnych czy ekranów LCD.

Światło niebieskie jest najbardziej szkodliwe, kiedy patrzymy na ekran telefonu w nocy, tuż przed pójściem spać. Dlaczego tak się dzieje? Czy możemy się jakoś chronić przed szkodliwym działaniem ekranów telefonów? O tym przeczytacie na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply