Dłubanie w nosie i zjadanie jego zwartości jest obrzydliwe, ale… zdrowe! Sprawdźcie, dlaczego lekarze zalecają podjadanie wydzieliny z nosa

Organizm człowieka w naturalny sposób wie, jak powinien o siebie dbać.

Małe dzieci zachowują się niekiedy dziwnie i irracjonalnie, a to dlatego, że nie rozumieją czym są konwenanse. W związku z tym, wybacza się im różne wpadki, choć trzeba zauważyć, że nie wszystkie zachowania maluchów, które uważamy za niewłaściwe, faktycznie powinny być tak oceniane.

Cechą charakterystyczną małych dzieci jest wkładanie rączek i przedmiotów do buzi, a także dłubanie w nosie. Ta ostatnia czynność, jest uznawana w świecie dorosłych z obrzydliwą i kompletnie niedopuszczalną w towarzystwie. Jeszcze gorzej jest postrzeganie zjadanie wyciągniętych z narządu węchu wydzielin.

Osoba dorosła zjadająca kozy z nosa, natychmiast zostanie napiętnowania społecznie i wyszydzona. Warto być jednak nieco bardziej wyrozumiałym, bo chęć zjadania wydzielin to choroba, która nazywa się mukofagia.

Mukofagia występuje pod każdą szerokością geograficzną i w większości społeczeństw postrzegana jest jako brzydki nawyk, a nie jako choroba. Na różne sposoby oducza się więc dzieci zjadania kóz z nosa i piętnuje takie zachowanie w miejscach publicznych.

Krytyka dłubania w nosie i zjadania jego zawartości, przede wszystkim ma podłoże estetyczne. Oglądanie kogoś podczas takiej czynności, jest wielce nieprzyjemne i obrzydzające. Choć zjadanie własnych wydzielin nie wydaje się niczym fajnym, to może być pożyteczne i zbawienne dla zdrowia.

Więcej o zdrowotnym fenomenie zjadania wydzielin z nosa, już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : sdilejte.to, wikipedia.org


Reply