Te kobiety są żywymi inkubatorami! Najgorsze jest jednak to, co spotyka ich po urodzeniu dzieci

Kobiety od wieków miały pod górkę, a ich rola zazwyczaj ograniczała się tylko do rodzenia i wychowywania dzieci.

Musiały być posłuszne swoim mężom lub męskim członkom rodzin, były pozbawione wielu praw i nie mogły decydować o sobie. Z czasem to się zmieniło i obecnie panie nie mogą skarżyć się na ucisk. Oczywiście są jeszcze sprawy, nad którymi należałoby popracować np. wyrównanie wynagrodzeń za te same stanowiska. 

Dzisiejsze kobiety chcą się realizować zawodowo i żyć pełnią życia. Nie wszystkie marzą o licznym potomstwie i spędzeniu kilku lat na ich wychowaniu. W końcu mają prawo decydować o własnym życiu i często wybierają ścieżki, które nie wszystkim się podobają, szczególnie starszym członkom rodziny, przyzwyczajonym do tego, że kobieta powinna siedzieć z dziećmi w domu! Nie we wszystkich zakątkach świata panie mogą pozwolić sobie na taki wybór. Czasem są zmuszane do rzeczy, na które absolutnie nie mają ochoty.

Bycie chrześcijanką w Pakistanie nie jest łatwe. Kobiety są prześladowane poniżane i traktowane o wiele gorzej niż muzułmanki. Często sprzedaje się je za granicę, głównie do Chin a ich rodzinom proponuje się pomoc finansową. Ostatnio pakistańskie siły bezpieczeństwa udaremniły przemyt kilkudziesięciu młodych chrześcijanek do Państwa Środka. Kobiety miały urodzić chińskim obywatelom dzieci, a następnie trafić na ulice, aby pracować jako nierządnice.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply