7 zasad szczęśliwego życia, kiedy zaczniesz ich przestrzegać od razu poczujesz się lepiej i pewniej

5. Zasadza zależności

Nikt nic nie jest ci winny, nawet jeśli komuś pomagasz, nie nastawiaj się, że ta osoba jest ci coś dłużna i musi zrobić, co będziesz chcieć. Bycie dobrym i miłym powinno wynikać z twoich chęci, nie zaś z kalkulacji. Pamiętaj także, że bycie dobrym ma swoje granice i nie daj się wykorzystać. Jeśli coś ci nie odpowiada, nie bój się odmówić, osoba, która nie chce cię tylko wykorzystać, zrozumie i nie będzie naciskać.

6. Zasada obecności

Żyj tym, co jest dziś, a nie rozpamiętywaniem przyszłości czy snuciem planów. Oczywiście plan działania i założenia są ważne, ale będą niczym, jeśli nie potrafisz żyć dziś. Obawy i ciągłe zamartwianie się, zabija radość z dziś, z tego, co nas otacza. Żyj teraźniejszością, doceniaj to, co masz, bo w tym właśnie jest ukryta wielka radość i szczęście.

7. Doceń siłę optymizmu

Nie sądź, że pozytywne myślenie to tylko slogan. Zamartwianie się, szukanie w sobie negatywnych stron sprawi, że cokolwiek stanie na twojej drodze, będziesz widzieć to negatywnie i odbierać jako atak na siebie. Ciesz się życiem, doceniaj spokojne i dobre chwile. Bądź aktywnym i otwartym człowiekiem, a zobaczysz, że wiele wokoło ciebie się zmieni.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply