Odnalazła listy od wdów i matek żołnierzy poległych w I WŚ. Gdy je przeczytała, uświadomiła sobie, że kobiety w tamtych czasach były zupełnie inne

Okres pierwszej wojny był czasem, który zmienił oblicze świata. Kobiety, które dotychczas miały opiekę ojców i mężów pozostały same.

Wojna to zło w czystej postaci, ludzie powstają przeciwko sobie i walczą. Giną nie tylko żołnierze, ale i kobiety i dzieci. Nikt nie jest wtedy bezpieczny. Konflikty w naszej historii pokazują, że jest to najgorsze zło i rozwiązanie spraw i powinniśmy z całych sił starać się, by ponownie nigdy do nich nie doszło.

 

 

Pierwsza wojna światowa sprawiła, że wielu mężczyzn, którzy nie mieli pojęcia o sztuce wojennej, prowadzili zupełnie inne życie, została powołana do wojska. To wpłynęło nie tylko na ich życie, ale też na losy bliskich, którzy pozostali w domu. Kobiety, które do tej pory nie pracowały, były utrzymywane przez mężczyzn, czasami pozostawały bez środków do życia. Ormesby Hall odnalazła listy pochodzące z tamtego strasznego okresu, które były pisane do sekretariatu Funduszu Wdów i Sierot, który zajmował się pomocą kobietom, które zostały same.

Ich treść porusza, spokojem i smutkiem, nie histerycznym, lecz ciężkim jak kamień. Przeczytacie je na kolejnych stronach.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply