Tysiące rodziców nieświadomie podczas usypiania i zabaw naraża swoje kilkumiesięczne dzieci. Te praktyki mogą się nawet skończyć śmiercią bobasa!

Bycie odpowiedzialnym rodzicem wymaga dobrego przygotowania merytorycznego.

Rodzice instynktownie chronią swoje dzieci, chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju i opiekę. Niestety nie zawsze tak jest, a powodem często jest niewiedza, gdyż młodzi rodzice nie są dostarczenie wyedukowani i nie zdają sobie sprawy z tego, jak funkcjonuje organizm ich maleństwa.

Organizm człowieka po urodzeniu jest bardzo delikatny, gdyż proces kostnienia szkieletu nie został jeszcze zakończony. Noworodki powinny być traktowane ze szczególną ostrożnością, gdyż są niesamowicie podatne na urazy. Szczególnie należy chronić ich mózg.

Czy rodzic może nieświadomie uszkodzić mózg swojego dziecka? Niestety tak i jest to nierzadko spotykany błąd, którego przyczyną jest zabawa i intensywne kołysanie. Zapewne nasze babcie złapałyby się za głowę, że kołysanie może być szkodliwe, ale wyniki badań niestety dowodzą temu, że istnieje syndrom potrząsanego dziecka (SBS).

Więcej o tym problemie przeczytacie na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, wikipedia.org

Reply