Ludzka bezmyślność oraz chęć zysku sprawiają, że nasza planeta zaczyna być na skraju wytrzymałości. Te zdjęcia obnażają wstrząsającą prawdę…

Dramat amazońskiej dżungli 

Dżungla amazońska w Brazylii powoli zaczyna przechodzić do przeszłości, a skutki jej wycinki widać nawet na zdjęciach z kosmosu. Dżungla jest wycinana i wypalana, co niszczy życie nie tylko na terenach bezpośrednio objętych działalnością człowieka, ale także wokół nich.

 

Zmiany klimatu i pożary 

Badania klimatu wskazały, że zachodzące w nim zmiany mogły stać się istotną przyczyną wybuchu gigantycznych pożarów w Kalifornii (ocieplenie atmosfery skutkowało długotrwałą suszą). W wyniku pożarów w 2017 roku w Kalifornii zniszczeniu uległo ponad 100 milionów drzew.

 

Eksploatacja ropy 

Światowe zapotrzebowanie na ropę jest ogromne i zapewne będzie ona eksploatowana tak długo, aż jej zasoby zostaną całkowicie wyczerpane. Niestety jej wydobycie w istotny sposób wpływa na środowisko naturalne i niszczy je. Poniżej widać skutki pozyskiwania surowca z piasków roponośnych w kanadyjskiej prowincji Alberta (zdjęcie po lewej) oraz pola naftowe w Kalifornii (zdjęcie po prawej).

 

Bieda i przeludnienie 

To zdjęcie przedstawia z lotu ptaka slumsy Port-au-Prince na Haiti. Warunki sanitarne w tego typu osiedlach są fatalne, a ich mieszkańcy nie zawracają sobie głowy odpowiednią utylizacją śmieci. Niestety Haiti ma bardzo wiele problemów gospodarczych, a dewastacja środowiska naturalnego jest tam codziennością.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifter.com.ua, wikipedia.org


Reply