Przelatując helikopterem nad dżunglą, zobaczyli dziwną osadę. Gdy bardziej przyjrzeli się konstrukcji, wiedzieli, że nie należy się do niej zbliżać!

Niestety problemy finansowe brazylijskiego rządu negatywnie odbiją się na ochronie rdzennych ludów, więc coraz więcej poszukiwaczy złota oraz innych eksploratorów odwiedza Amazonię i niszczy jej pierwotną kulturę, pozbawiając świat niezwykłego dziedzictwa, które wciąż jest żywe.

yanomami-8

Dyrektor Survival Stephen Corry, po opublikowaniu zdjęć wioski powiedział, że to dowód na to, że Amazonia wciąż jest pełna odizolowanych plemion, które trzeba chronić przez postępem i cywilizacją, ponieważ kontakt z nimi doprowadzi do zagłady ich pierwotnej kultury.

Kultura dzikich plemion jest fascynująca i wiele mówi o człowieku oraz kierunkach jego rozwoju, dlatego należy dokładać wszelkich starań, by cywilizacja nie zniszczyła unikatowych w skali świata zwyczajów dzikich ludów.

Brazil. Amazon rain forest. Yanomami indian girl.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : paraloscuriosos.com, terredamerica.com, wikipedia.org

Reply